TOP 10 rezydencje podwarszawskie

Osiedle Ventana
1. Ventana
Ventana to kameralne osiedle w Walendowie, położone 18 km od Warszawy. Dzięki nowo otwartej obwodnicy dojazd do centrum stolicy zajmuje stąd zaledwie 15 minut, a na lotnisko Chopina niespełna 10 minut. W okolicy osiedla znajdują się sklepy, żłobki, przedszkola, szkoły oraz dwa parki handlowe. Architektura domów i rezydencji to połączenie klasyki i nowoczesności. Budynki Ventany zaprojektowano w stylu anglosaskim. Mieszkańcy mają zagwarantowany najwyższy poziom bezpieczeństwa: osiedle jest strzeżone i monitorowane. Inwestor zadbał o stworzenie miejsca do spotkań sąsiedzkich – Club House. Dodatkowo na osiedlu znalazł się kort tenisowy i plac zabaw. Ventana jest położona w pobliżu rzeki, stawów i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Okoliczne lasy i tereny rekreacyjne idealnie nadają się do uprawiania joggingu, nordic walkingu czy rodzinnych spacerów.
2. NDI Kapriola
W warszawskim Wilanowie powstaje Osiedle Kapriola, II etap inwestycji położonej w sąsiedztwie Parku Natolińskiego i Miasteczka Wilanów. To 32 domy o różnorodnych rozkładach pomieszczeń i metrażu. Przestrzeń do zagospodarowania wynosi blisko 200 mkw.
NDI Kapriola
w mniejszych segmentach oraz ponad 230 mkw. w segmentach z podwójnym garażem. Przestronne i doskonale doświetlone domy szeregowe są położone na działkach o powierzchni od 200 mkw. do blisko 390 mkw. Na parterze każdego domu znajduje się część dzienna: salon z kominkiem oraz jadalnia z widną kuchnią. Dodatkowo przewidziano tu toaletę, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż. Piętro mieści trzy lub cztery sypialnie i dodatkową łazienkę. Wyżej znajduje się jasne poddasze, a na dachu - taras. Planowany termin zakończenia budowy II etapu Osiedla Kapriola (ul. Przyczółkowa) to I kwartał 2016 roku.
3. Osiedle Harmonium
Osiedle Harmonium
Osiedle Harmonium znajduje się w Konstancinie-Jeziornie u zbiegu ulic Wczasowej i Warszawskiej. Dogodny dojazd z Warszawy zapewnia nowo oddana dwupasmowa droga łącząca Wilanów z Konstancinem. Harmonium to osiedle 15 domów czterorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, otoczonych terenem zielonym. W sąsiedztwie znajdują się przedszkola, szkoły, a okoliczne supermarkety i centrum handlowe Stara Papiernia ułatwiają dokonywanie zakupów.
4. Rumiana 36
Villa Rumiana 36 jest położona w zdominowanej przez typ niskiej zabudowy jednorodzinnej i willowej części Starego Wilanowa. W Villi, planowanej jako rezydencja dla rodziny, zastosowano najnowocześniejsze rozwiązaniom architektoniczne.
5. Willa Italia
Willa Italia to cztery funkcjonalne, eleganckie i nowoczesne domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej, położone w Nowych Włochach przy ulicy Kraszewskiego i Obywatelskiej - spokojnej, kameralnej i zielonej okolicy Warszawy, dobrze skomunikowanej z innymi częściami miasta. Budynki są wykonane z wysokiej jakości materiałów. W każdym domu znajduje się kotłownia z niemieckim kotłem kondensacyjnym, system alarmowy, widoeofon, energooszczędne oświetlenie zewnętrzne, dobrej jakości osprzęt elektryczny i grzejniki.
Willa Italia
Domy o powierzchni użytkowej 185 mkw. stoją na działkach o powierzchni ok. 310 mkw. Są gotowe do wykończenia i zamieszkania
6. Rezydencje Pałacowa
To osiedle domów jednorodzinnych znajdujące się na tyłach Parku Natolińskiego, przy ulicy Pałacowej w Wilanowie, 12 km od centrum miasta. Inspiracją dla projektantów osiedla były modernistyczne rezydencje Warszawy z lat 30. XX wieku oraz idee Le Corbusiera. Rezydencje wyróżnia otwarcie przestrzeni mieszkalnej na zewnątrz, czyli otaczającą przyrodę. Uzyskano to m.in. dzięki ogromnym przeszkleniom. Domy cechuje minimalistyczne, luksusowe wykończenie z użyciem wysokiej jakości materiałów.
7. Osiedle Willanovia
Willanovia to inwestycja w Wilanowie obejmująca budowę 67 domów, usytuowanych w siedmiu szeregach. Atutem osiedla jest położenie w sąsiedztwie Parku Natolińskiego, na ogrodzonym terenie. Domy w Willanovii wykonano z dbałością o detale. Między posesjami, dla zapewnienia większej prywatności, przewidziane są ogrodzenia wykonane ze stalowodrewnianych paneli. Planowany termin oddania do użytku inwestycji to II kwartał 2017 roku.
Osiedle Willanovia
8. Aspen Park
Osiedle Aspen Park znajduje się 4 km od zachodniej granicy Warszawy, między Starymi Babicami a Ożarowem Mazowieckim. Dzięki nowopowstałym połączeniom drogowym inwestycja jest doskonale skomunikowana z centrum Warszawy. Obecnie realizowany projekt składa się z ośmiu nowych domów, a całe osiedle jest położone na obszarze 5 hektarów, otoczonym z trzech stron parkiem. W projektach domów, które wykonano z materiałów najwyższej jakości, uwzględniono najnowsze rozwiązania technologiczne. Termin oddania do użytkowania inwestycji jest planowany na IV kwartał 2015 roku.
9. Ogrody Wesoła
W starej, willowej części Wesołej, w miejscu otoczonym parkiem krajobrazowym, powstają Ogrody Wesoła - zespół 24 segmentów jednorodzinnych o powierzchni od 118 do 211 mkw., rozmieszczonych w sześciu budynkach. Każdy z segmentów ma własny ogród o powierzchni 250-440 mkw. Domy składają się z trzech kondygnacji. Na parterze znajduje się kuchnia z przestronną jadalnią oraz salon z kominkiem. W górnej kondygnacji, w zależności od typu segmentu, znajdują się sypialnie, gabinety, pokój kąpielowy oraz hol. Trzecia kondygnacja to poddasze z tarasem. Inwestycję Ogrody Wesoła oddano do użytkowania w III kw. 2015 r.
10 Dozbud - Domy Serock
Domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej w Serocku (powiat legionowski) będą położone w malowniczym otoczeniu Zalewu Zegrzyńskiego, 20 minut jazdy od granic Warszawy. Na terenie osiedla powstanie 37 domów o pow. 112-114 mkw. w zabudowie bliźniaczej. Atutem osiedla jest planowany kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z bezpośrednim dostępem do Zalewu Zegrzyńskiego - budynki mieszkalno-hotelowe, gastronomiczno-usługowe oraz o charakterze rekreacyjnym, w których zlokalizowane będą m.in. basen, salony SPA&Wellnes, restauracje, centrum kongresowe, sale bankietowe, siłownia i fitness, korty do squasha i tenisa. Kompleks będzie miał własną plażę i przystań wodną ze sprzętem pływającym.